Werken met CITO LOVS digitaal
Als het streven is zoveel mogelijk te voorzien in de (onderwijs)behoeften van het individuele kind, is het belangrijk zicht te houden op de ontwikkeling van dat individu. Bijna alle basisscholen werken met één of meer onderdelen uit het Cito Leerling- en onderwijsvolgsysteem (LOVS). Hiermee kunt u niet alleen individuele leerlingen, maar ook groepen en uw volledige school volgen. Tijdens een telefonisch intakegesprek wordt bepaald welke LVS-toetsen in aanmerking komen voor invoering in het digitale leerlingvolgsysteem. Ook wordt gevraagd naar een beknopte schets van de zorgstructuur binnen uw school. Op die manier is het mogelijk de workshop af te stemmen op uw situatie.
De leerkrachten worden begeleid in het gebruik van de toetsen en evaluatie-instrumenten. Na één dag kunt u zelf al aan de slag met Cito LOVS digitaal. Het computerprogramma LOVS bevat diverse toetsen voor de gehele basisschool, zoals de Entreetoets, de Eindtoets Basisonderwijs en de verschillende LVS-toetsen. Ook kunnen er toetsen mee worden afgenomen en de resultaten daarvan ermee verwerkt worden. Daarnaast bevat het programma uitstekende rapportagemiddelen.
De workshop ‘Werken met Cito LOVS digitaal’ helpt u ICT in te zetten bij het werken met de Cito-toetsen. Na de intake reserveren wij een hele dag voor u. De ochtend is bestemd voor de ICT-coördinator en Intern Begeleider. Daarbij wordt specifiek ingegaan op de plaats en de mogelijkheden van CITO binnen handelingsgericht werken. De middag is bedoeld om het hele team te leren het systeem te gebruiken. Het is ook mogelijk om alleen de ochtend- of middagsessie af te nemen, bijvoorbeeld voor de teamleden die nog niet bekend zijn met Cito LOVS digitaal.


